market basket flyer in nh

market basket flyer in nh  Why pay $4.29 for 10 ounces of potato chips when you can purchase a pound of nutritious bananas for as meager as 39 pennies?

14. Why pay $2.49 for a 6 ounce box of macaroni and cheddar when you can purchase a tantamount size of the store brand for 59 pennies?

15. Why pay $1.99 for 9 ounces of dish cleanser when you can purchase 25 ounces of the same brand for $2.00 when it goes at a bargain?

16. Why pay $3.99 for a 6 ounce breakfast entrée when you can purchase a 42 ounce box of solid cereal for $2.69?

Why pay $2.29 for a 20 ounce container of shower starch when you can purchase it marked down for 99 pennies?

18. Why pay $4.29 for 32 ounces of brand-name window cleaner when you can purchase a gallon of windshield wiper liquid for $3.49?

19. Why pay $2.99 for a 16 ounce container of plate of mixed greens dressing when you can make it starting with no outside help for considerably less per serving?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s